مشاهده کامل اخبار

جزئیات مقررات تازه صدور ویزای آمریکا

جزئیات مقررات تازه صدور ویزای آمریکا

ایالات متحده از روز پنجشنبه قوانین جدید منع مسافرت را اجرایی می کند که محدودیت هایی برای شهروندان ایران و پنج کشور دیگر اعمال می کند. با این حال، شهروندان این شش کشور، اگر دارای بستگانی در آمریکا باشند، امکان دریافت ویزا را خواهند داشت.

طبق دستور العمل جدید که جزئیات آن هنوز منتشر نشده ولی خبرگزاریهای رویترز و آسوشیتد پرس به آنها دسترسی یافتند، شرایط قابل قبول برای اخذ ویزا از این شش کشور داشتن بستگان نزدیک از جمله والدین، فرزند خردسال و یا بالغ، همسر و یا عروس و داماد ساکن قانونی آمریکا و یا وابستگی کاری و تحصیلی است.

اما سایر بستگان، از جمله عمه، عمو، دایی، خاله و فرزندان آنها، پدربزرگ، مادر بزرگ و نوه و همچنین نامزد جزو فامیل دور محسوب شده و شهروندان این شش کشور نمی توانند از طریق آنها برای ویزای توریستی اقدام کنند.

این فرمول فامیلی درباره پناهندگانی که از این شش کشور قصد دارند به آمریکا بیایند نیز اعمال می شود.

رابطه کاری و تحصیلی قابل پذیرش نیز داشتن مدارک رسمی معتبر تعیین شده است و متقاضیان باید ثابت کنند مدارک صرفا برای دور زدن مقررات تهیه نشده است.

بر اساس دستورالعمل جدید، دانشجویان، اساتید دانشگاه و خبرنگاران که دعوت نامه رسمی یا قرارداد کاری دارند، شامل این محدودیت نیستند.

برعکس قبل که پیش اجاره هتل و محل اقامت می توانست عاملی برای کسب ویزا باشد، درباره شهروندان این شش کشور دیگر اعمال نمی شود.

دستور العمل جدید بعد از آن صادر شده که دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه اجازه داد تا رسیدگی به شکایت ها درباره فرمان اجرایی دوم پرزیدنت ترامپ، بخش هایی از این فرمان، اجرایی شود.

پرزیدنت ترامپ، رییس جمهوری آمریکا این هفته پس از صدور حکم دیوان عالی آمریکا مبنی بر تایید بخشی از فرمان اجرایی منع مسافرتی وی ابراز خشنودی کرد.

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر حکم دیوان عالی گفت این حکم به امنیت آمریکاییان کمک می کند.

شهروندان شش کشور ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن مشمول این فرمان می شوند.

آسوشیتدپرس نوشته اگر شهروندان این شش کشور «روابط قبلی» با آمریکا داشته باشند، مقام های ارشد کنسولگری آمریکا می توانند استثناهایی برای این شهروندان قائل شوند.

دستورالعمل وزارت خارجه از ساعت ۸ شب پنجشنبه به وقت واشنگتن اجرایی می شود.


نظرات

نظر دهید...