تور مشهد

درباره مشهد

مشهد، دومین شهر پهناور و پرجمعیت ایران است که به واسطه وجود حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا، سالانه پذیرای حدود 20 میلیون نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی‌ست. مشهد همچنین به عنوان «پایتخت معنوی» ایران شناخته می‌شود. زبان مردم مشهد که گویشی خاص از زبان فارسی است، ریشه‌های فراوانی در فارسی کهن دارد و به نوعی خاستگاه شاعران نام‌آشنایی همچون فردوسی، خیام و عطار بوده است.

آب و هوا و بهترین زمان سفر به مشهد

مشهد به دلیل تداخل جبهه‌های مختلف آب و هوایی، دارای خصوصیات ویژه اقلیمی‌ست؛ اما در مجموع می‌توان گفت که آب و هوای شهر مشهد، متغیر اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب برخوردار است. مشهد به واسطه آب و هوای متغیرش، توانسته است در تمام طول سال زائرین و گردشگران را به خود جذب کند؛ با این حال به سبب زمستان‌های مرطوب، اوایل بهار به نوعی بهترین زمان برای سفر به مشهد است.

اقامت در مشهد

به واسطه حضور همیشگی زائرین و گردشگران، هتل‌های مشهد در تمام طول سال پذیرای مسافران هستند. با این حال بهتر است که در زمانهای شلوغ و پربازدید مشهد، از چند هفته قبل نسبت به رزرو هتل در مشهد، اقدام کنید. چرا که با توجه به طیف وسیع گردشگران این شهر، ممکن است حتی تورهای لحظه آخری مشهد هم توان پذیرایی از شما را نداشته باشند.

رزرو تور مشهد

همان‌طور که می‌دانید، بازار سفر به مشهد در تمام زمان‌های سال گرم است و همین موضوع سبب می‌شود که گردشگران مجبور به رزرو تورهای مشهد شوند؛ برای رزرو تورهای مشهد کافی‌ست که یک تماس تلفنی با کارشناسان تورهای داخلی سالیان سفر برقرار کنید و در مورد شرایط و امکانات پرواز و محل اقامت‌تان مطمئن شوید. همچنین رزرو تور مشهد از چند هفته قبل‌تر، این امکان را به زائران می‌دهد که دست‌شان برای انتخاب هتل و امکانات اقامتی باز باشد و تنوع بیشتری را در اختیار داشته باشند.

پروازهای تور مشهد

پروازهای مشهد، از تمام فرودگاه‌های کشور انجام می‌شود و مشهد در کنار تهران، شهرهایی هستند که از تمام فرودگاه‌های کشور به صورت دائمی و روزانه پرواز دارند؛ به همین خاطر معمولاً تمام مسافران مشهد در کشور، پروازهای مناسب زمان سفرشان را پیدا می‌کنند. با این حال بهتر است که پیش از تعطیلات رسمی و زمان‌های شلوغی، نسبت به رزرو پروازهای مشهد اقدام کنید؛ چرا که هم قیمت‌ها تغییر می‌کنند و هم ظرفیت اکثر پروازها تکمیل می‌شود.

قیمت تور مشهد

بار اصلی قیمت تور مشهد بر دوش پروازهای آن است؛ در اکثر روزهای تعطیل و روزهای پیش از تعطیلات، قیمت پرواز مشهد تا 2 برابر افزایش می‌یابد و همین نکته باعث می‌شود که هزینه‌های تور مشهد تا حد زیادی افزایش یابد. خوشبختانه در روزهای عادی و در ماه‌های سرد سال، قیمت پروازها و مراکز اقامتی مشهد متعادل می‌شود و تور مشهد به گزینه مناسبی برای آن دسته از زائران علاقمند به سفر کم‌هزینه بدل می‌شود. با این حال، شاید انتخاب یک هتل با فاصله بیشتری نسبت به حرم، و یا اقامت در سوئیت‌ها و آپارتمان‌ها، هزینه‌ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.

تورهای لحظه آخری مشهد

تورهای لحظه‌آخری مشهد، دقیقاً مناسب آن دسته از زائرانی است که علاقمند به سفر فوری به مشهد هستند. این تورها که معمولاً هزینه‌های کمتری را به گردشگران تحمیل می‌کنند، از طریق مشاوران آوای پرواز سیمرغ قابل‌دسترسی هستند؛ با این حال باید توجه شود که تاریخ و ساعت پرواز این تورها، فاصله کمی با زمان درخواست دارد و گردشگران باید کاملاً آماده سفر باشند. البته ریسک کمی هم در مورد تکمیل‌شدن ظرفیت پروازها وجود دارد؛ اما بهتر است که پیش از رزرو تور برای روزهای آینده، در مورد تورهای لحظه‌آخری هم از کارشناسان تورهای داخلی  آوای آفتاب سؤال کنید.

 آوای پرواز سیمرغ توانسته است تورهای داخلی مشهد مقدس را باارزانترین قیمت برگزار کند.(اولین مجری مشهد 100 هزارتومانی درسراسرایران )