تور دبی

چرا تور دبی؟

سفر به دبی برای ایرانیان جزو کم‌خرج‌ترین و پرهیجان‌ترین سفرها به کشورهای همسایه ایران محسوب می‌شود؛ به طوری‌که تورهای لحظه آخری دبی یکی از محبوب‌ترین تورها در میان ایرانیان است و این تورها می‌توانند امکانات و تفریحاتی را در اختیار گردشگران بگذارند که بسیاری از گردشگران جهانی برای بازدید از دبی به امارات سفر می‌کنند. تفریحاتی بسیار جذاب در این شهر وجود دارند که بسیاری از آن‌ها در جهان یگانه‌اند و یا جزو اولین‌ها در جهان بوده‌اند. قیمت تور دبی هم با وجود امکانات ویژه‌اش، تفاوتی با سایر کشورهای همسایه ایران ندارد و وجود هتل‌های ارزان دبی، این فضا را به کارگزاران تورها می‌دهد که تورهای متنوعی را به عنوان آفر تور دبی به گردشگران عرضه کنند. شهر دبی به سبب برخورداری از اقتصادی بسیار پویا که عاملش بندرگاه این شهر و بها دادن به صنعت توریسم است، اقدام به ساخت مجموعه‌های فوق پیشرفته بزرگی کرده است. هتل‌های دبی هم که در تنوعی بسیار زیاد و با امکانات رفاهی متفاوت میزبان گردشگران هستند، مهمان‌های‌شان برای سفر دوباره به دبی ترغیب می‌کنند. در این میان دولت امارات، اقداماتی را هم برای راحتی هر چه بیشتر گردشگران برای سفر به این کشور ترتیب داده است تا نرخ جذب گردشگر برای کشور امارات و شهر دبی، روز به روز در حال گسترش باشد. تور دبی از تورهای بسیار پرمخاطب در میان ایرانیان است و همین نکته باعث می‌شود که پروازهای دبی به صورت منظمی از ایران به مقصد امارات انجام شود.


 

امارات جزو آن دسته کشورهاست که در ورودی‌اش به روی تمام گردشگرانی که علاقمند به حضور در این کشورند باز است و حتی برای مهمان‌هایش تدارکات ویژه‌ای را ترتیب داده است که بتواند رضایت خاطر همه را جلب کند. از این رو مهمان‌های امارات و شهر دبی، که خود را با تورهای دبی به این کشور رسانده‌اند، تفریحاتی را تجربه می‌کنند که شاید تا چهل پنجاه سال گذشته، وجودشان در محیط خشک و بی‌آب و علف دبی به شدت دور از ذهن بود. اما امروز کشور امارات و شهرهای مطرح آن توانسته‌اند با تکیه بر دلارهای نفتی و بندرگاه‌های بسیار پررونق، دست به کار بزرگی بزنند و تمام تفریحات اعجاب‌آور جهان را (حتی آن‌هایی را که در تضاد با شرایط جوی امارات بودند) در امارات گرد آورند.

ویزای توریستی امارات که جزو آسان‌ترین ویزاها برای ایرانیان است، در مدت‌های مختلفی بسته به نیاز گردشگران و مدت اقامت‌شان در امارات، برای آن‌ها صادر می‌شود و دریافتش آن‌قدر آسان است که به جای سفارت‌خانه امارات، اداره مهاجرت و کار امارات ویزاهای توریستی دبی را صادر می‌کند. این موضوع به شدت به نفع گردشگران است؛ چرا که از مصاحبه‌ها و رفت‌وآمد‌های غیر ضروری به سفارت‌خانه معاف می‌شوند و می‌توانند بدون دردسر و دغدغه و بدون مراجعه حضوری به سفارت‌خانه و حتی به صورت گروهی، ویزای ورود به امارات را دریافت کنند. قیمت تورهای دبی هم این اجازه را به گردشگران می‌دهد که بتوانند مدت‌های گوناگونی را برای اقامت در این شهر تفریحی که به نوعی جزو مطرح‌‍ترین شهرهای تفریحی جنوب غربی آسیا و خاورمیانه است، انتخاب کنند.
ویزاهای ۱۴ روزه امارات معمولاً برای گردشگرانی صادر می‌شوند که قصد سفری کوتاه مدت با تورهای دبی را دارند. گردشگران برای دریافت این ویزا هیچ نیازی به مراجعه حضوری ندارند و کارگزار تور موردنظر، موظف است که مراحل اخذ ویزای دبی را پی‌گیری کند. با اینکه این ویزا در مدتی ۱ ماهه معتبر است، اما گردشگران فقط حق اقامت ۱۴ روزه در کشور امارات را دارند. ویزاهای دیگری هم برای  سفرهای توریستی طولانی‌تر به امارات وجود دارند که در مدت‌های ۱ ماهه و ۲ ماهه این امکان را به گردشگران علاقمند به سفرهای طولانی‌تر می‌دهد که از تجربه موردعلاقه‌‍شان در تور دبی بهرمند شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی هم تنها اسکن رنگی از دو صفحه پاسپورت و اسکن رنگی از عکس هستند که به راحتی قابل دسترسی و تهیه می‌باشند. البته اماراتی‌ها این شرایط راحت را برای پرمخاطب‌شدن دبی در نظر گرفته‌اند و از حق که نگذریم، به شدت در به فعلیت در آوردن این تصمیم مؤفق بوده‌اند.

هزینه ویزاهای دبی مانند سایر نقاط جهان به نسبت مدت زمان ویزای درخواستی متغیر و به شرح زیر است:

به جز ویزای ۱۴ روزه توریستی که ۱ ماه اعتبار دارد، سایر ویزاها اعتبار ۶۰ روزه دارند.
ویزاهای مولتی هم ویزاهایی هستند که امکان چند بار ورود و خروج به امارات را مهیا می‌کنند و بهتر است که بسته به نیاز گردشگران و یا کسانی که سفرهایی کاری به امارات دارند، انتخاب شوند.

معمولاً ۱۰ روز طول می‌کشد که ویزای امارات صادر شود، اما هیچ‌گونه نگرانی در مورد این ویزا وجود ندارد و مسافران تور دبی می‌توانند به راحتی آن را دریافت کنند. به گردشگران توصیه می‌شود که برای اطمینان از شرایط و ضوابط تور، حتماً از مشاوره کارشناسان  آوای آفتاب  که کارگزار تخصصی تور دبی است استفاده کنند و خود را برای تجربه سفری راحت مطمئن کنند.

تور دبی به واسطه برخورداری شهر دبی از مراکز خرید بسیار بزرگ و متنوع که نمایندگی اکثر برندهای بزرگ و کوچک جهان در آن‌ها قرار گرفته است، محل مناسبی برای خرید کردن و یافتن لوازم موردنیاز است و از حق که نگذریم، قیمت‌ اجناس هم تنوع خوبی دارد و می‌تواند نیاز همه گردشگران را به راحتی برطرف کند. بارها و جشن‌های فراوانی در دبی برپاست که تور دبی را به محلی شاد و پرنشاط برای مهمان‌هایش تبدیل می‌کند. هتل‌های دبی هم در دسته‌بندی‌های بسیار متنوع و پرشماری به مهمان‌ها سرویس می‌دهند و بین ارزان‌ترین هتل‌های دبی و گران‌ترین آن‌ها، زمین تا آسمان فاصله است! بهتر است که برای یافتن امکانات هتلی موردنظرتان، به آفرهای تور دبی مراجعه کنید؛ چرا که ممکن است بتوانید، هتل ویژه‌ای را با قیمتی ارزان انتخاب کنید. همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، پروازهای دبی پروازهای مطلوبی هستند و همه روزه تورهای دبی را از ایران به مقصد امارات می‌برند.