تور قشم

درباره جزیره قشم

بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس که خود شهرستانی شامل 69 شهر روستاست. قشم به واسطه وجود بنادر پررونق اقتصادی و تجاری در اطرافش و همین‌طور جزایر هرمز و هنگام و لارک که در بازه‌های زمانی خاصی بر اثر جزر و مد به جزیره می‌پیوندند، از ویژگی‌های عجیب گردشگری و اقتصادی برخوردار است. جمعیت جزیره قشم چیزی در حدود صد وهجده‌هزار نفر است، اما معمولاً هزاران نفر از مهاجران و گردشگران با سکنه جزیره بزرگ مشغول زندگی هستند. مردم قشم مانند ساکنان بندرعباس، به زبان فارسی با گویش بندری حرف می‌زنند و اکثراً از سنیان شافعی هستند. فاصله قشم تا بندرعباس حدوداً 20 کیلومتر است و مساحتش تقریباً دو و نیم برابر بحرین-دومین جزیره بزرگ خلیج فارس- است. وجود ویژگی‌های طبیعی فراوانی نظیر: سواحل زیتون، سیمین، جزایر ناز، سوزا، مسن، شیب‌دراز، سلخ و دوستکو از دیدنی‌ترین سواحل جزیره قشم محسوب می‌شوند و گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کنند. تنوع سواحل صخره‌ای، ماسه‌ای و گلی از دیگر مزیت‌هایی‌ست که قشم را تبدیل به جزیره‌ای خاص و  اعجاب‌آور می‌کند.

چرا تور قشم؟!

نکته اصلی در مورد سفر به قشم، جاذبه‌های طبیعی حیرت‌آوری هستند که گردشگران حرفه‌ای‌تر را مجاب می‌کنند تا سالی 1 بار تورهای قشم را تجربه کنند. بسیاری از این جاذبه‌های طبیعی که در ایران یگانه‌اند، به شهرت جهانی دست یافته‌اند و همین موضوع سبب حضور گردشگران خارجی زیادی در جزیره عجایب هفت‌گانه می‌شود. اما کار به همین‌جا ختم نمی‌شود. مراکز خرید بزرگ قشم، یکی دیگر از ارکان اصلی جذب گردشگر به این جزیره هستند و آزاد بودن جزیره قشم از عوارض گمرکی واردات، موجب ارزان‌بودن عجیب و غریب کالاها شده است. به همین دلیل است که ایرانیان زیادی تجربه خرید از قشم را داشته‌اند و گزینه اول برای خرید در جنوب کشور، این جزیره است.

بهترین زمان سفر به قشم

رطوبت نسبی در قشم بالاست و این جزیره در گروه سرزمین‌های گرم و مرطوب قرار می‌گیرد. دمای متوسط سالیانه قشم 26 درجه سانتیگراد است و گرم‌ترین زمان‌ها از 10 تیر تا 10 شهریور و سردترین زمان‌ها، ماه‌های دی و بهمن است. پس اگر قصد سفر به قشم را دارید بهترین زمان‌ برای انجام این تصمیم اواخر زمستان است و اگر مشکلات کاری اجازه سفر در ایام غیر تعطیل را به شما نمی‌دهد، اقلاً تعطیلات نوروزی را از دست ندهید!

رزرو تور قشم

در تمام زمان‌های سال، رزرو تور قشم از طریق کارشناسان تورهای داخلی  آوای آفتاب  امکان‌پذیر خواهد بود و گردشگران می‌توانند پس از مشورت با مشاوران تور، امکانات موردعلاقه‌شان را به دست بیاورند. این امکانات که شامل رزرو پروازها و مراکز اقامتی قشم هستند، آنقدر متنوع‌اند که پیش از انتخاب، بهتر است تحقیقات مناسبی در مورد آن‌ها صورت بگیرد. از سوی دیگر، مشاوره تلفنی با کارشناسان، به گردشگران کمک می‌کند که ارزان‌ترین نرخ‌ها را برای روزهای آینده انتخاب کنند و از آفرهای تور قشم مطلع شوند.

پروازهای تور قشم

پرواز قشم از اکثر شهرهای بزرگ ایران و تقریباً در تمام طول هفته انجام می‌شوند و همانند پروازهایی که به مقصد کیش انجام می‌شوند، از امکانات مطلوبی بهرمند هستند. رزرو پروازهای قشم هم با یک تماس تلفنی انجام خواهد شد و نیازی به نگرانی در مورد آن‌ها وجود ندارد. تنها در فصل‌های شلوغ قشم ممکن است که پروازها با محدودیت‌های کوچک و بزرگی روبرو شوند که خوشبختانه هواپیمایی‌های بزرگ ایران، در این زمان‌ها تعداد پروازهای قشم در طول هفته را افزایش می‌دهند.

قیمت تور قشم

می‌توان با یک حساب سرانگشتی دریافت که سفر به قشم، جزو ارزان‌ترین سفرها به جنوب کشور محسوب می‌شود؛ حال آنکه بیشترین جذابیت‌های جنوب کشور مربوط به همین جزیره است! با توجه به پایین بودن هزینه اقامت در قشم، قیمت تورهای قشم هم تا حد زیادی کاهش می‌یابد که البته برای زمان‌های شلوغ سال، بهتر است که حداقل از 1 هفته پیش، نسبت به رزرو تور مورد‌نظرتان اقدام کنید؛ چرا که ممکن است ظرفیت محل اقامت‌ موردعلاقه‌تان تکمیل شود.